Mirror forum
Dobrodošli na Mirror forum!
Registracija je jednostavna, pridružite nam se!

Join the forum, it's quick and easy

Mirror forum
Dobrodošli na Mirror forum!
Registracija je jednostavna, pridružite nam se!
Mirror forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3

4 posters

Go down

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 Empty LITERARNO TAKMIČENJE MF#3

Post by Dea Fri 12 Oct - 15:20:39

Na žalost ni ovaj put nije bilo prijavljenih osim evo jednog rada koji obavljujemo samo da ipak pokažemo da nešto imamo na lageru LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 2948561570

JEDNO LITNJE POPODNE

Eno sa Sv. Duje zazvonili kampaneli. Podne je. Zvizdan upeka. Sidim na svojoj teraci, pijuckan limunadu i skrivan se ispod suncobrana. Na teraci susidne kuće eno Ebony pere ponistre, njozi ne smeta ni sunce ni vrućina. Udri ona po ponistrama, a mislin si pa kud će sad prati sve će joj ostati zašporkano. Ali ne mari ona zbog toga.
S druge strane ove naše kale, na svojoj teraci Ness sidi sa svekrivom i čakulaje. Svekriva joj drobi kako mora svome mužu i bičve suprešavati a ne samo mudante, košulje i rebatinke. Čuje se svekriva sa terace: „Znan ja da si ti mlada ali moraš sve supmrešavati i lipo porediti u ormare jer sam ga ja tako naučila pa ti on nije navadan ići sav zgužvan. Aj lipa moja. I rekla sam ti da mu svaki dan moraš kuvat. Ne more čovik biti bez ist ili samo na suvome. Podaj mu svaki dan i za ručak i za večeru manistru, lešadu kakvu, ima poma u vrtlu koliko ti duša želi, pa blitve i čega oćeš. Ne more samo tizi suhe spize isti. E znam ljube triba vrimena za kužinu ali moraš ga naći za svog čovika. Znam ja da on sada kad se vratija s barke i ne radi a ti radiš dvokratno ali sve stigneš. Muke ti to! Vidi nu mene, ja san sve stizala. Istina nisan tad radila nigdi osim kući ali ipak ... kažen ti sve se stigne. Evo i ove kušine što si sada prebacila tu po teraci ma ne moreš to sada u podne dite moje, čekaj pridveče. Ajme meni Gospe moja. Vidi kako su ti se ovizi lancuni ušporkali. A vidi onu gore što ponistre sada pere. Ajd' bar se ovi moj nije s njon oženija, već za onoga maloga od Mare. A lipo san joj rekla Mare nije ti ona na nevistu. Ajme vidi je već je sila. A Gospe blažena! Činidi se da ni ona ne kuva svome čoviku.“ Nisam više mogla slušati ove monade, ove štorije od nessine svekrive a pogledam na Ness koja je to isto slušala po ko zna koji put, već je mogla i sama isto ispripovidati, ali ona samo mući jerbo je zakunjala na svojoj katrigi. E bravo Ness bolje da ne slušaš ovizi monade od svekrive.
Pogled mi biži opet na Eb. Umorila se a je sila u 'lad da dođe sebi. Dočim se uvatila igrat na briškule sa rodicom i čujen je kako pripovida: „ a baš je danas lip dan a meni je vrime da kupim nove rebatinke i ređipet. Jušto i da bi bilo najboje da odemo u Jokera jerbo tamo ima svega.„ Pogledaje u takujin i smješka se, biće da je zadovoljna ča vidi.
Uzmem svoj kanočal i pogledam daje u daljinu, vidim na moru bonaca, sve je mirno svi su ušutili. Samo se čuje Ivana di piva: Stojin u kantunu glava u balunu aaaaaaaaaaaa di si ti....
Evo je vraća se iz škole, veseli se dite što dolazi kući. Uvik me lipo pozdravi i pita kako san. Gledam je kako je naresla u lipu curu. Štono bi purgeri rekli prava je puca. A baš je smišna. Ide sa njon onaj mali Jure od susida Ante sin. Pare mi ka Romeo i Julija jerbo su prije nekoliko godina Ante i njezin ćaća Stipe gadno se posvadili. Ante ga je optužija da je svoje kukumare posadija u njegov dio vrtla. Ma je bilo svađa i beštimanja zbog tizi kukumara cilo to lito ali od tada ne pričaju. I eto sada ima dica ofiraju i ča ti je jubav. Briga mlade i za vrtla i za svađe i za kukumare. Oni uživaju u svojoj jubavi. I jemaju potpuno prav.






Dea
Dea


Broj postova Broj postova : 2270
Mirror novac Mirror novac : 3458
Primljeno likeova Primljeno likeova : 4
Join date Join date : 2011-07-17

Back to top Go down

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 Empty Re: LITERARNO TAKMIČENJE MF#3

Post by Decode Mon 15 Oct - 8:24:18

Odlična štorija! Uvijek se slako nasmijem kad čitam ove litnje (jadranske) čakule!
Decode
Decode


Grad Grad : Zagreb
Age Age : 49
Broj postova Broj postova : 12020
Mirror novac Mirror novac : 10166
Primljeno likeova Primljeno likeova : 11
Join date Join date : 2011-07-16

https://mirror.forumcroatian.com

Back to top Go down

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 Empty Re: LITERARNO TAKMIČENJE MF#3

Post by Margita Mon 15 Oct - 11:44:00

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 2599680824
Ko je autor ? najs
Margita
Margita


Age Age : 30
Broj postova Broj postova : 2090
Mirror novac Mirror novac : 2424
Primljeno likeova Primljeno likeova : 3
Join date Join date : 2011-11-25

http://www.book-forum.net/forum

Back to top Go down

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 Empty Re: LITERARNO TAKMIČENJE MF#3

Post by Decode Mon 15 Oct - 11:52:38

Dea naravno! Kako je ona jedini sudionik litetrarnog takmičenja, nadam se da nećete zamjeriti što sam ju unaprijed otkrila.
Decode
Decode


Grad Grad : Zagreb
Age Age : 49
Broj postova Broj postova : 12020
Mirror novac Mirror novac : 10166
Primljeno likeova Primljeno likeova : 11
Join date Join date : 2011-07-16

https://mirror.forumcroatian.com

Back to top Go down

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 Empty Re: LITERARNO TAKMIČENJE MF#3

Post by Decode Sun 21 Oct - 16:50:06

Kao jedini prijavljeni, ujedno i kvalitetan literrni uradak naše Dee nagrađujemo sa pobjedničkih 150 novčića ali i medaljicom, koju će dodijeliti Vela.

Dea, čestitamo ti na vrlo duhovitoj štoriji zahvaljujemo ti se na odazivivu na tkmičenje!

Administracija

EDIT:
Tvor literarni uradak, biti će pohranjen u arhivu, ali ja te molim da ga postaviš i u Talented.

Čestitati možete naravno u ovoj temi, kao i prokomentirati rad naše Dee!
Još jednom zahvaljujem se na pozornosti!
Decode
Decode


Grad Grad : Zagreb
Age Age : 49
Broj postova Broj postova : 12020
Mirror novac Mirror novac : 10166
Primljeno likeova Primljeno likeova : 11
Join date Join date : 2011-07-16

https://mirror.forumcroatian.com

Back to top Go down

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 Empty Re: LITERARNO TAKMIČENJE MF#3

Post by Vela Sun 21 Oct - 21:34:36

Čestitam, Dea, medalja za literarno :H12:
Vela
Vela


Broj postova Broj postova : 2038
Mirror novac Mirror novac : 2328
Primljeno likeova Primljeno likeova : 5
Join date Join date : 2011-07-17

Back to top Go down

LITERARNO TAKMIČENJE MF#3 Empty Re: LITERARNO TAKMIČENJE MF#3

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum